Mozem dojcit a uzivat Cipralex?

Lenka    10.02.2013, 17:22

V 20. rokoch sa u mna prejavila uzkostno-depresivna symptomatika,potroch rokoch trapenia som sa odhodlala navstivit psychyatra, nasadil mi rozne lieky, asi po mesiaci to ostalo pri Cipralexe 1krat denne. Konecne som zacala zit.V 25. rokoch som otehotnela, prestala brat Cipralex. V tehotenstve mi vobec nechybal, ale ako nahle som porodila v mojej hlave sa vsetko otocilo. Po dvoch tyzdnoch som ho nasadila, ale nedojcila som uz. Teraz mam 31 rokov pred tyzdnom som porodila (taktiez som nebrala v tehotenstve Cipralex), mliecko sa mi vytvorilo, mali krasne papa,ale v mojej hlave je to na zrutenie, nemozem sa uvolnit denne viac krat mi je do placu, myslim ze si s tym neporadim. Napriek tomu velmi chcem dojcit a mam z toho velku radost, ked je syncek spokojne napapany. Alebo neviete o nejakych prirodnych liekoch na uvolnenie?

Milá Lenka,

ak je to potrebné, môžete dojčiť a zároveň užívať Cipralex. Z dôvodu užívania Cipralexu nemusíte prestať dojčiť, môžete dojčiť bez obmedzení. Dojčenie nemusíte časovať podľa užívania Cipralexu.

Okrem toho môžete zároveň urobiť aj ďalšie kroky, ktoré vám môžu pomôcť:

a) strávte pol hodinu denne vonku nejakým športom (rýchla chôdza napríklad); ak treba, poproste niekoho, aby vás motivoval napríklad tým, že s vami pôjde von

b) skúste si nájsť dobrého psychoterapeutaVaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mozem dojcit a uzivat Cipralex?