Odsávačka na mlieko

Barbora Otajovičová    15.02.2013, 10:28

Dobry den, cakam babätko a s kamaratkou som sa bavila o vybavicke pre dieta a ona mi odporuca vziat si do porodnice odsavacku na mlieko - myslite si, ze je to naozaj nevyhnutne? Vopred dakujem.

Milá Barbora,

nie, odsávačka nie je nevyhnutnou súčasťou výbavy pre dieťa, pretože drvivá väčšina žien ju nebude potrebovať, a tým pádom je to zbytočný nákup.

Omnoho dôležitejšie je získať informácie, ktoré vám umožnia správny začiatok dojčenia tak, aby ste odsávačku nepotrebovali - tie nájdete na našej webovej stránke www.mamila.sk. Preštudujte si ich, pripadne absolvujte kurz prípravy na dojčenie s niektorou laktačnou poradkyňou z nášho zoznamu.

Ak by ste v prvých dňoch potrebovali mlieko odstriekať, je jednoduchšie a efektívnejšie naučiť sa ako to urobiť rukou, ale hlavne popri tom pracovať na to, aby dojčenie fungovalo. Okrem toho, ak by ste odsávačku skutočne potrebovali, v dnešnej dobe ju nie je problém kúpiť. Ale ak sa vyskytnú problémy pri dojčení, kúpa odsávačky by nemala byť prvým krokom, prvým krokom by malo byť zlepšenie dojčenia.

Je celý zoznam vecí, ktoré pre bábätko netreba vopred kupovať. Odsávačka je jedna taká vec. Okrem toho nie je potrebný cumlík ani fľaška, ako aj "klobúčiky na bradavky" či krabica umelého mlieka, dojčiace vankúše či rôzne preventívne krémy na bradavky. Dojčenie si za bežných okolností nevyžaduje žiadne investície do nákupu vecí ani žiadne špeciálne pomôcky.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Odsávačka na mlieko