Chora mama a aj dieta suvisle

Ola    15.02.2013, 10:44

Dobry den, prosIm Vas o radu .. 11.mesacna dcera berie sinupret a mucossolvan a tiez sirup proti teplote na striedacku brufen a panadol .... uz som chora aj ja ... mozem uzivat nejake lieky proti teplote napr. paralen ?.. viem, ze sa v podstate moze, len teraz neviem, ci ho mozem brat suvisle s dcerou, kt. berie tiez sirupy proti teplote... nedostne nejaku,dvojitu davku "nejakej zlozky" .. a este jednu otazku, ako casto by som mohla uzit paralen v priebehu dna/ dni . Dakujem pekne za odpoved

Milá Ola,

áno, môžete užívať potrebné lieky a môžete ich brať, aj keď ich zároveň berie vaša dcérka. Nie, nedostane "dvojitú dávku", množstvo lieku v materskom mlieku je mimoriadne malé, zanedbateľné.

Takže dcérke podávajte lieky tak, ako treba, a ak vy potrebujete lieky, tak ich užívajte podľa dávkovania pre dospelých. To sa týka aj paralenu, prípadne ibuprofenu - môžete ich brať v dávkach a v časovom odstupe, ktorý je obvyklý pre bežných dospelých pacientov.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Chora mama a aj dieta suvisle