Očkovanie a kojenie

Martina    02.11.2021, 21:39

Dobrý deň chcela by som sa informovať ohľadom očkovania na covid mám momentálne 6 týždňové bábätko a kojim neovplyvní to nejak negatívne mňa alebo malého?

Milá Martina,

z hľadiska dojčenia je dôležité pokračovať v dojčení a je pre vaše bábätko, aj pre vás bezpečnejšie pokračovať v dojčení, ak sa dáte zaočkovať proti koronavírusu. Keďže túto otázku sa nás pýta v tomto období mnoho žien, preštudujte si celý článok, ktorý k tejto otázke vypracoval medicínsky tím o. z. MAMILA:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/veda/ockovanie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Očkovanie a kojenie