Očkovanie

Miriam    03.11.2021, 16:29

Dobrý deň, môj syn sa narodil v 34 tyzdni. Ma 4 mesiace, bol očkovaný a už 17 deň odmieta piť mlieko, vypije tak 40ml, pribral za 14 dní 200gramov a teraz začal chudnut. Lekarka mi len zmenila mlieko nič iné. Ze je to vyporiadku.Neviete mi poradiť prosím? Ďakujem

Milá Miriam,

z vašej otázky sa zdá, že vaše bábätko dostáva umelé mlieko a nie je dojčené. Ak je to tak, má zmysel vzhľadom na vek bábätka začať nahrádzať umelé mlieko pestrou, nutrične vyváženou čerstvou stravou a do približne 6 mesiaca tak odstrániť umelé mlieko úplne. Zvlášť v situácii, kedy bábätko začalo odmietať mlieko vypiť, toto môže byť riešením, ktoré WHO zároveň považuje za lepšiu voľbu z rôznych dôvodov:

https://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy/pokracovacie-mlieka/

Ak je vaše bábätko dojčené alebo dostáva aj nejakú časť výživy ako materské mlieko, odporúčame vám ďalšie aspekty tejto situácie riešiť v osobnom kontakte s laktačnou poradkyňou:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok