Očkovanie po pôrode

Veronika    15.11.2021, 13:06

Dobrý deň, pred týždňom som porodila a keďže je pandemická situácia aká je, tak uvažujem nad očkovaním na Covid19. Po akom čase od pôrodu odporúčate očkovať sa. Je lepšie počkať kym skončím šestonedelie alebo môžem ísť aj skôr? Za odpoveď ďakujem.

Milá Veronika,

z hľadiska dojčenia je možné podstúpiť očkovanie a nie je potrebné túto otázku riešiť z hľadiska toho, v akom čase po pôrode ho podstúpiť. Nemusíte čakať na skončenie šestonedelia. Prečítajte si viac o tejto téme:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/veda/ockovanie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Očkovanie po pôrode