Návrat ke kojení z prsa

Klára    23.11.2021, 16:57

Dobrý den, Prosím o radu stran návratu ke kojení z prsa. Syn má momentálně 4,5 měsíce a měsíc jej kojím z lahve (plus jednou denně dostává UM, protože odsávám o něco méně, než reálně vypije). Důvod přechodu na lahev byl ten, že se mi ze stresu nespouštělo mléko, byla jsem doslova v začarovaném kruhu-čím víc jsem se snažila na to nemyslet, tím míň se mléko spouštělo. Někdy se nespustilo ani po hodině. Nutno říct, že syn byl úžasný, trpělivý, jaktěživ se mi nevztekl, nicméně já měla výčitky, že ho trápím, až jsem se jednoho dne doslova zhroutila a přešli jsme na lahev. Protože mi ale kojení z prsa nesmírně chybí, jsem nešťastná a vyčítám si, že jsem to nezvládla, chtěla bych to znovu zkusit. Cítím se také již jistější. Jenže syn už skoro neví, co to prso je. Když se ho snažím přiložit, kouká na bradavku jako na něco, co nikdy neviděl, ani mi neotevře pusinku, následně se odvrátí (zkoušela jsem i přejet bradavkou s kapkou mléka po rtu, nefunguje nic). Myslíte, že existuje způsob, jak synka znovu přimět, aby se zkusil přisát? Je ještě šance, že to půjde znovu rozjet? Když jsem ho kojila, techniku jsme měli zvládnutou, syn sál krásně (pokud měl co). Předem velmi děkuji za odpověď. Zdraví KL.

Dobrý deň,

vašu otázku sme zodpovedali v tomto odkaze:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=9939



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Návrat ke kojení z prsa