Už by som neverila tomu, že dojčenie jednoducho má po pôrode bolieť

Kristína nám napísala, že chcela vedieť, „že bábätku je možné pomôcť, aby sa prisalo tak, aby dojčenie nebolelo. Nie je to tak, že sa hocijako prisaje a všetko sa hneď rozbehne bez bolesti. Po neznesiteľných bolestiach, keď dcéra síce pila, ale mne tiekli slzy, som zistila, že je nesprávne prisatá. Stačilo, ak som jej upravila hlavičku, a už to bol úplne iný pocit, pre obe.“

Podpora správneho začiatku dojčenia v kombinácii so správnymi informáciami predstavuje prevenciu problémov s dojčením. Namiesto takejto podpory a namiesto pomoci pri problémoch s dojčením, sa často nesprávne dojčiacim ženám hovorí, že dojčenie proste bolí a treba to vydržať. Že si majú zvyknúť, tak to proste je. Alebo že sa to zlepší časom. Toto sa dokonca dozvedajú aj ženy s ranami na prsníkoch, dokonca s takými ranami, že keby iný človek mal takéto krvavé, mokvajúce rany kdekoľvek inde na tele, nikto by neváhal s poskytnutím účinnej liečby.

Dojčiace ženy majú vraj zatnúť zuby a vydržať. Systémové zlyhanie v podpore dojčenia spôsobuje, že bolesti pri dojčení zažije prevažná väčšina žien – a to je tragédia.

Pritom dobrá správa znie, že žene s bolestivými bradavkami sa dá pomôcť aj úpravou prisatia bábätka. Ak je brada bábätka zaborená v prsníku a pritom je noštek voľný a ak nevidíte kútik a pery bábätka, bradavka potom smeruje k hornému podnebiu, kde je chránená. S odstránením bolesti pri dojčení vám ponúkame individuálne poradenstvo našich profesionálnych laktačných poradkýň MAMILY, pričom sa zamerajú na rôzne detaily, ktoré nie je jednoduché naštudovať správne z fotografií či videí.

Mamila.sk > Články o dojčení > Už by som neverila tomu, že dojčenie jednoducho má po pôrode bolieť