Nerobila by som vedu zo zavádzania príkrmov

Klára nám napísala: „Nerobila by som takú vedu z príkrmov. Koľko času a nervov by som si ušetrila!“

Príkrmy sú otázka, ktorá sa často spája s predstavou tabuliek, správneho načasovania jednotlivých potravín a strachu z nevhodných potravín.

Odporúčania, ktoré rodičia dostávajú, sú nesmierne rozmanité a často si navzájom protirečia. Toto celé vedie k obavám o to, aby dieťa náhodou nedalo do úst nejakú zakázanú potravinu v nevhodný čas. Otázky: kedy začať, čo dávať bábätku jesť, v ktorom mesiaci mu dať ktorú potravinu, ako často, v akej konzistencii, sú jedny z najčastejších otázok, ktoré sa pýtajú matky profesionálnych laktačných poradkýň MAMILY na podporných skupinách dojčenia: https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/.

Nemusí to byť zložité. Bábätká sa skrátka učia jesť jedlo. Učia sa to v čase, keď sú na to ony pripravené. Toto nastáva okolo 6. mesiaca života. A jesť môžu bežné zdravé rodinné jedlá. Pretože zdravé stravovanie je potrebné pre každého človeka. Ak sa obávate o to, že bábätko bude z vášho taniera jesť niečo nezdravé, znamená to, že toto jedlo nie je vhodné ani pre vás. Obdobie, v ktorom sa bábätko učí jesť rodinné jedlá, môže byť inšpiráciou pre to, aby sa celá vaša rodina spoločne stravovala zdravo. Pre všetkých rodičov prinášame jednoduché a zrozumiteľné vysvetlenie týkajúce sa toho, ako postupovať v čase, keď sa bábätko chce naučiť jesť: https://www.mamila.sk/sk/pre-poradkyne/oznamy-o-kurzoch/prikrmy/

Mamila.sk > Články o dojčení > Nerobila by som vedu zo zavádzania príkrmov