Ako pomôcť bábätku, aby pilo viac mlieka z prsníka? Šteklením či škrabkaním to nebude

Martina nám napísala: „Dnes by som už vedela, že ak bábätko potrebuje vypiť pri dojčení viac mlieka, nepomôže tomu šteklenie, škrabkanie či utieranie mokrou vreckovkou.“

Keď bábätko pri dojčení zaspáva, tak niekedy ženy dostanú radu, aby ho udržiavali bdelé s cieľom vypiť viac mlieka tým, že ho poškrabkajú pod bradou či na líčku alebo ho prebalia alebo ho budú inými spôsobmi budiť. Ak bábätká zaspávajú preto, že nevypili dosť mlieka, tak žiadna z týchto metód nepomôže. Situáciu zmení to, ak bábätku bude z prsníka tiecť mlieko.

Preto je také dôležité vedieť rozlíšiť pitie bábätka na prsníku. Toto sa dá jednoducho naučiť. Pripravili sme preto sériu videí, ktoré vám môžu pomôcť rozlíšiť pitie mlieka z prsníka od satia bez pitia alebo vás môže naučiť vyhodnotiť výdatnosť dojčenia profesionálna laktačná poradkyňa MAMILY.

V prvých dňoch po pôrode bábätkám pomáha stláčanie prsníka. Keď bábätko prestáva na prsníku piť, stláčaním prsníka mu môžete pomôcť, aby i naďalej získavalo mlieko. Druhý prsník bábätku potom ponúknite potom, čo už z prvého prsníka nepije aj napriek stláčaniu prsníka.

Ak chcete, aby bábätko vypilo viac mlieka, pomôžte mu stláčaním prsníka alebo striedaním prsníkov počas jedného kŕmenia. Šteklenie bábätka alebo jeho škrabkanie, či iné spôsoby, ako ho zobudiť, nepomôžu. Bábätko sa na chvíľku prebudí, párkrát pohýbe ústočkami a bude spinkať ďalej. Profesionálne laktačné poradkyne MAMILY odporúčajú stláčanie prsníka ako jedno z viacerých opatrení ženám, ktorých bábätká potrebujú zvýšiť príjem mlieka z prsníka alebo aj pri bolestivých bradavkách.

Mamila.sk > Články o dojčení > Ako pomôcť bábätku, aby pilo viac mlieka z prsníka?