Podľa čoho striedať prsníky

Eliška nám napísala, čo by jej pomohlo vedieť ešte pred pôrodom: „Kojit z obou prsou. Dost často jsem četla, že se střídat nemá, že co jedno kojení, to jedno prso. Ale oběma dětem vyhovovalo vypít obě prsa za jedno kojení. Pokusem o kojení jen z jednoho prsu akorát vznikl problém s kojením z levého prsa u staršího, se kterým jsem pak bojovala asi půl roku.“

Namiesto vytvárania nezmyselných pravidiel o tom, kedy dojčiť, ako dlho má jedno dojčenie trvať a či dojčiť len z jedného prsníka alebo prsníky striedať, podporujeme ženy v tom, aby poznali svoje bábätko a naučili sa rozlíšiť, kedy z prsníka pije mlieko a kedy saje bez pitia. Toto vám môže ukázať profesionálna laktačná poradkyňa ešte pred pôrodom na kurze prípravy na dojčenie.

Profesionálna laktačná poradkyňa vám tiež vysvetlí, ako stláčaním prsníka jednoducho môžete pomôcť bábätku vypiť ešte viac mlieka z jedného prsníka.

Ak raz pochopíte rozdiel medzi pitím a satím bez pitia, budete vedieť, kedy ponúknuť bábätku druhý prsník. Bude to vtedy, keď vypilo jeden prsník a už prestáva piť. Vtedy je čas presunúť ho na druhý prsník.

Niekedy sa bábätko výdatne nadojčí už z jedného prsníka a druhý prsník odmietne. Inokedy prsníky dokonca aj viackrát vystriedate. Dojčenia a pravidlá nejdú dohromady, rozhodujúce je naučiť sa sledovať prejavy správania vášho bábätka a adekvátne na ne reagovať.

Mamila.sk > Články o dojčení > Podľa čoho striedať prsníky