Ako si uľahčiť kontakt koža na kožu?

Kontakt koža na kožu predstavuje spôsob starostlivosti o všetky bábätká. Tu je jeden možný príklad, ako ho môžete realizovať:

1) Vyzlečte bábätko a nechajte ho len v plienočke (alebo ak chcete, aj bez).

2) Vyzlečte seba do pol pása, vynechajte aj podprsenku. Ak vám je zima na chrbát, oblečte si napríklad sveter, ktorý sa vpredu rozopína, aby ste mali hrudník voľný.

3) Bábätko si položte na svoju hruď – môžete pri tom sedieť, ležať, byť v polosede.

4) Ak si popri kontakte koža na kožu chcete aj vy oddýchnuť, môžete si bábätko dať napríklad do šatky alebo nosiča. Ak šatku alebo nosič ešte neviete používať, jednoduchou pomôckou vám môže byť aj obyčajná veľká látková plienka, ktorú si uviažete okolo tela bábätka a svojho tela tak, ako je na obrázku.

5) Nenechávajte bábätko v kontakte koža na kožu plakať. Bábätko môžete upokojiť dojčením, pohybom, uspatím alebo zmenou polohy.

6) Ak na kontakt koža na kožu použijete šatku či nosič, môžete sa počas neho pohybovať, sadnúť si na fitloptu a bábätko hojdať alebo robiť niečo robiť – napríklad sa ísť najesť.

Kontakt koža na kožu nie je záležitosťou minút či hodín. Pracujeme na tom, aby čo najviac detí mohlo zažiť kontakt koža na koža, pomôžte nám s tým: https://mamila.darujme.sk/447/ alebo poukázaním 2 % z daní MAMILE: http://www.mamila.sk/o-mamile/2-z-dane/

 

Mamila.sk > Články o dojčení > Ako si uľahčiť kontakt koža na kožu?