Ako riešiť problém s vypadávaním vlasov ?

Iveta    05.07.2022, 14:11

Dobrý deň, rada by som sa opýtala či môžem počas dojčenia užívať doplnky stravy určené na rast vlasov, respektíve proti vypadavaniu vlasov? Moja dcéra má 8,5 mesiaca a problém s vypadávaním vlasov sa u mňa objavil asi pre dvomi týždňami. Už ale užívam magnézium a lecitin, nakoľko sa u mňa často objavovalo upchávanie mliekovodov. Je v poriadku keď pridám ďalšie vitamíny - doplny vyzivy, napr. olej zo semien granátového jablka kvôli obsahu fytoestrogénov ? Alebo čo by ste odporúčali? Ďakujem veľmi pekne.

Milá Iveta,

môžete užívať tieto doplnky výživy spolu s horčíkom a lecitínom, toto nepredstavuje z hľadiska dojčenia žiaden problém. Okrem lecitínu je možné urobiť aj ďalšie kroky v prevencii opakovaného výskytu zablokovaných mliekovodov:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=9505Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ako riešiť problém s vypadávaním vlasov ?