Je nutné přestat kojit při nasazení léků 2

Kristýna    16.09.2022, 13:22

Dobrý den, před chvílí jsem poslala dotaz ohledně nutnosti přestat kojit při nasazení léků, omlouvám se, ale napsala Jsem Duphaston ale nee, MUDr. mi chce nasadit Femoston 2/10 nebo Femoston 1/10. děkuji a omlouvám se za komplikace.

Milá Kristýno,

v predošlem otázke sme zodpovedali otázku možnosti užívania progesterónu:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=10657

V prípade užívania Femostonu ide o užívanie prípravku, ktorý dopĺňa nielen progesterón, ale aj estrogén a odpoveď je v podstate tá istá, ako naša predošlá: aj v tomto prípade je možné dojčiť a aj keby tento liek znížil tvorbu mlieka, má zmysel pokračovať v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Je nutné přestat kojit při nasazení léků 2