Užívanie lieku a dojčenie

Michaela    26.10.2022, 12:30

Dobrý deň Zo zdravotných dôvodov som nútená užívať liek medocriptine, chcela by som však naďalej dojčiť 17mes dcéru. Je to možné aj počas užívania lieku? Na letáku sa píše ze užívanie sa neodporúča počas dojčenia. Je možné že sa zníži tvorba mlieka? Ak áno za ako dlho a ako to potom riešiť? Ďakujem vopred.

Milá Michaela,

vašu otázku sme zodpovedali v tomto odkaze: 

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=10747Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Užívanie lieku a dojčenie