Novorodenec veľa pije

Simona    21.11.2022, 17:48

Dobrý deň prajem, dcérka má 10 dní, dojčím ju na požiadanie. Zvykne na prsníku zaspávať, no niekedy to trvá aj hodinu, kým príde tvrdý spánok a ja ju môžem položiť na posteľ. Spočiatku aktívne saje, prehĺta a druhú polovicu času len pasívne cumle prsník, upokojuje sa a zaspáva. Keď sa zobudí a hľadá prsník priložím ju. Nastáva však problém, že mi grcká mliečko, keď sa (asi) veľa napije. Je mi ľúto že mi mliečko grcká, keď ju nepriložím, hľadá prsník, zvyšuje sa jej nervozita až dochádza k plaču. Ako riešenie vidím cumlík práve pre to upokojenie. Prisatie máme skontrolované LP, pochválila nás, v noci dojčím aj poleziačky. To grckanie má celkom znervózňuje a aj keď viem aké sú nevýhody používania cumlíka, nevidím iné východisko. Taktiež si ju na hruď “skin to skin” nemôžem prikladať lebo hneď hľadá prsník a zdvíha hlavičku do nebezpečných polôh.

Milá Simona,

vašu otázku sme zodpovedali 16. 11. 2022 v tomto odkaze:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=10791

 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Novorodenec veľa pije