Hedemax na vykašlávání

Zuz    03.11.2023, 14:17

Dobrý den. Trápím se s nějakou virózou už asi 3 týdny a hlavně s hrozným kašlem, který je za poslední týden úplně šílený, dostala jsem i antibiotika na bronchitidu. Jsme doma nemocní všichni a starší dcera (2/4 roku) dostala na vykašlávání Hedemax. Mně v lékárně dali pouze Stopkašel, protože kojím a mám vyzkoušeno, že ten mi nefunguje. Kojím 8m dceru. Mohu si dát ten Hedemax spolu se starší dcerou? Neublížím té mladší? Nebo máte prosím tip, co bych si mohla dát? Kašel je dráždivý, ale od včera mám pocit, že potřebuji vykašlávat. Děkuji :)

Milá Zuz,

pri dojčení si nemusíte vyberať medzi svojím zdravím a neúčinnou liečbou prípadne zbytočne pretrvávajúcou chorobou, ak existujú spôsoby, ako situáciu zlepšiť. Nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli používať pri dojčení Hedemax, ktorý dostala aj vaša malá dcérka. Nie je pravda, že jediný prostriedok, ktorý dojčiaca žena môže použiť, je Stopkašel. Prečítajte si aj tento článok:

https://www.mamila.sk/sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-a-prechladnutie/

a tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Hedemax na vykašlávání