Lecitin

katarina    06.05.2013, 16:49

Dobry den, mozem uzivat lecitin popri dojceni? Mam 3,5mesacnu dcerku. Na obale lecitinu je napisane (ako snad takmer vsade), ze nie je vhodny pre dojciace zeny. Dakujem za odpoved.

Milá Katarína,

samozrejme, môžete. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade potreby užívať nič, čo nie je pravda.

S užívaním lecitínu počas dojčenia (a to vo veľmi vysokých dávkach) sú rozsiahle skúsenosti, pretože mamičky ho niekedy potrebujú užívať pre riešenie situácie so zablokovanými mliekovodmi. Okrem toho je lecitín bežnou súčasťou mnohých výrobkov, ktoré bežne konzumujete.

Viac nájdete tu:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/kapusta-na-naliate-prsniky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok