Probiotika u novorodenca

Adela Kovacova    23.05.2013, 15:48

Dobry den, vzhladom k planovanej sekcii nam pediater odporucil zacat u babatka hned po narodeni podavat probiotika. Tie je potrebne rozpustit v malom mnozstve tekutiny (predpokladam, ze idealne v materskom mliecku). Chcela by som sa opytat akym sposobom je potrebne takto rozpusteny preparat podat (uziva sa 1x denne 0.5 g rozpusteneho prasku). Podat ho babatku po prste alebo je lepsi suplementor, pripadne iny sposob?Rada by som babatko ak to bude mozne plne dojcila. Dakujem, Adela

Milá Adela,

materské mlieko obsahuje probiotiká (aj prebiotiká, nehovoriac o mnohých iných látkach, ktoré vystielajú sliznicu čreva a prispievajú k vytvoreniu správnej črevnej flóry a podobne).

Probiotiká podávané v nejakom preparáte sú pre vaše bábätko zbytočné, ak zabezpečíte, aby bolo hneď po pôrode dobre dojčené a nedostalo umelé mlieko.

Zazpečte tiež, aby vaše bábätko bolo v kontakte koža na kožu ihneď po narodení, čo tiež pomôže bábätku, aby bolo osídlené tou správnou mikroflórou.

Prečítajte si tiež túto odpoveď z poradne o tom, ako sa pripraviť na dojčenie po cisárskom reze:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1219Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Probiotika u novorodenca