Zazvor a borovicovy sirup.

Alena    23.02.2012, 21:40

Dobry den Vam prajem. Prosim Vas o radu v suvislosti s uzivanim caju s obsahom zazvoru a bylinneho borovicoveho sirupu.Nakolko mi v lekarni nedoporucili ziaden z bezne dostupnych sirupov na vykasliavanie (Mucisolvan, bromhexin...) snazim sa to liecit bylinkami. Prosim o radu co by bolo najvhodnejsie uzivat ak sa chcem zbavit hlienu v prieduskach. Dakujem za odpoved

Milá Alena,

áno, môžete oboje.  Je škoda, že dojčiace mamičky častokrát nadobudnú dojem, že ak majú zdravotné ťažkosti, tak sa nemôžu liečiť. To nie je pravda. Dojčiace mamičky môžu užívať väčšinu liekov. Môžete si dať celú škáli prípravkov proti kašľu, napríklad Hedelix. Rovnako ako bežné prípravky používané pri prechladnutí, napr. Ibalgin, Paralen a pod. Vo všeobecnosti počas dojčenia, ak je to potrebné, môžete užívať lieky, ktoré sa bežne užívajú pri prechladnutí, bolesti hrdla, vrátane sprejov do nosa, hrdla, prípadne potrebných antibiotík predpísaných lekárom. Pri niektorých liekoch proti kašlu je lepšie vyhnúť sa pseudoefedrínom, pretože môžu niekedy znížiť tvorbu mlieka, ale pre bábätko taktiež nepredstavujú problém. Ako najvhodnejšie sa z toho dôvodu môžu javiť lieky bez pseudoefedrínu, čiže napríklad antitusiká nekodeínového typu (ako napríklad Stoptussin, Robitussin, Tussin, Sinecod, Paxeladine).
Zároveň vás môže upokojiť i to, že materské mlieko poskytuje dojčenému bábätku mnohé imunitné látky a faktory, ktoré ho pred ochorením chránia, a aj keď náhodou ochorie, tak mu materské mlieko pomôže, aby ochorenie malo miernejší priebeh. Vďaka dojčeniu zvládnu bábätká i staršie deti ochorenie lepšie, väčšinou ochorenia trvajú kratšie a majú ľahší priebeh.
Pozrite si aj tieto naše odpovede na predchádzajúce podobné otázky:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=144

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=152Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zazvor a borovicovy sirup.