Cudzie materske mlieko

Zora    13.07.2017, 15:56

Dobry den,mam 3tyzdnoveho drobca a malo mlieka,kamaratka ho ma zas vela. Jej syn ma pol roka, mlieko ma zamrazene. Mozem ho pouzit?

Milá Zora,

darcovské mlieko od vašej kamarátky môžete bez obáv použiť pre dokrmovanie vášho bábätka. Okrem toho si prečítajte túto odpoveď z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=5706

ktorá sa hovorí o tom, ako bábätko dokrmovať tak, aby ste nemuseli použiť fľašu a ako zvýšiť príjem mlieka zo strany bábätka tak, že možno dokrmovanie ani nebude potrebné. So všetkými týmito krokmi by vám mala pomôcť poradkyňa pri dojčení osobne:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Cudzie materske mlieko