Dojčenie a bylinkové čaje

Andrea    19.07.2017, 10:13

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, keďže mávam také slabšie psychické stavy, pred 4 rokmi som brala aj antidepresíva. Odvtedy občas keď sa objavili náznaky, mi veľmi pomáhal ľubovník bodkovaný a valeriána lekárska. Teraz sa objavujú opäť,som však čerstvá mamička,dojčiaca. Môžem užívať tieto bylinkové čaje aj počas kojenia? Aký to môže mať vplyv na dieťatko? Ďakujem.

Milá Andrea,

čaje z týchto byliniek nepredstavujú pre dojčenie problém. Okrem toho je pre vás užitočné vedieť, že ak by ste potrebovali liečbu antidepresívami, je možné ju absolvovať počas dojčenia – toto predstavuje pre vaše bábätko menšie riziko, než keby ste ho kvôli liečbe odstavili. Prečítajte si k tomu tieto články:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=2072

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=831Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a bylinkové čaje