Herpes

Lucia    13.02.2018, 20:04

Dobry den, mavam dost casto herpes na perach. Syncek ma rok. Pocas kojenia som pouzivala zovirax. No az teraz som prisla na to ze, je to zovirax duo. Teda obsahuje aj hydrokortizon. Myslite ze to moze byt problem? Nemoze mat maly z toho nejake nasledky prosim vas? Dakujem pekne Lucia

Milá Lucia,

pri použití tohto lieku je bezpečnejšie pre vás, aj pre vaše bábätko pokračovať v dojčení. Platí rovnaká logika, ako v tejto odpovedi:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=5121

a prečítajte si aj tieto vysvetlenia:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok