Kojenie počas choroby

Zoja    29.03.2018, 13:01

Dobrý deň, mám bolávé opuchnuté hrdlo a začinajú ma trapiť dutiny, možem ďalej kojiť počas choroby? V pripade teploty je možné si dať paralen a naďalej kojiť moju 8týždňovú dcéru?

Milá Zoja,

áno, v tomto prípade môžete užiť potrebné prípravky na zmiernenie príznakov choroby, ak to potrebujete. Pre vás, aj vaše dieťatko je v takom prípade bezpečnejšie pokračovať v dojčení. Prečítajte si aj tieto odkazy:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=643

https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-a-prechladnutie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojenie počas choroby