Lieky

Michaela    02.04.2018, 22:26

Dobry den mam 1 rocne dievcatko ktore plne kojim ale uz par mesiacov niekedy nevladzem lebo prekojim cele noci a aj cez den ,a tento tyzden som nastivila psichatricku ambulanciu mam problemi uskostii a strach o malinku nasadeli mi lieky Sertralin Actavis ,chcela by som sa poradit ako najlepsie oducit malicku od mliecka lebo v ambulanci ma upozorniluly ked si dam rano tabletku tak az vecer kojit cez den nie a bojim sa ci to neovplivni mliecko preto viem ze to oducanie pojde tasko preto budu asi niake vecere kedy jej dam moj prsnik myslite ze ten liek sa neocitne v mlieku???? A ako by bolo odctavenie najlepsie aby sa nezapalily prsniky co by ste mi poradily?????

Milá Michaela,

v dojčení by ste mali pokračovať, pretože je to bezpečnejšie pre vaše bábätko aj pre vás. Nedojčenie znamená pre vaše zdravie i pre zdravie vášho bábätka oveľa väčšie riziko. Taktiež pre budúce psychické zdravie vášho bábätka je mimoriadne dôležité, aby ste dojčili. Ak by ste ho prestali dojčiť, jeho riziko toho, že bude mať v budúcnosti podobnú psychiatrickú diagnózu by sa výrazne zvýšilo. Dojčenie je teda dôležité pre jeho budúce fyzické i psychické zdravie, a to isté platí aj o vašom zdraví.

Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne, ktorá sa síce týka iného antidepresíva, ale platí rovnaká logika:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=831Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok