Nevie prepnut na dudlanie na prsniku

Tereza    17.04.2018, 15:07

Dobry den:).moja 2 mesacna dcerka sa napapa a potom sa chce uspat, no nevie prepnut zo satia len na "dudlanie" .takze zacne plakat odtahovat sa, znovu prisavat atd. alebo je unavena, ziva sa jej a uplne vidno, ze sa chce uspat na prsniku no nejde jej to lebo saje a tecie jeh mliecko co nechce uz.(kolebanie a ine uspavania nezaberaju, az ked jej dam malicek tak ho hned zoberie a zatvaraju sa jej ocka). Da sa jej nejak pomoct, aby sa mohla pekne uspat?...funguje to len vtedy ak sa pekne napapa a zaroven sa jej chce uz spat, tak prirodzene prepne na dudlanie a uspi sa.Ale nefunguje to ak jedla napr. pol hodinku pred tym nez je unavena a chce spat, ale papat nechce, chce sa len uspat dudlanim.Ked nic ine nezabera a uz dlho bojujeme, placeme, opakovane ponukam prsia a nic, tak jej dam nakoniec aspon malicek. Da sa nam pomoct prosim? Dakujem pekne

Milá Tereza,

nedávno sme v našej poradni zodpovedali túto vašu otázku:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=6773

a aj vzhľadom na to, čo teraz píšete, vám odporúčame stretnúť sa s poradkyňou pri dojčení osobne. To, čo popisujete, je totiž presne situácia, ktorá sa rieši omnoho efektívnejšie v osobnom kontakte s poradkyňou pri dojčení. Je totiž možné, že časť z toho, čo popisujete, sa v skutočnosti týka dojčenia a zlepšením dojčenia by sa zlepšilo aj zaspávanie na prsníku. Z vašej otázky nie je možné vylúčiť ani to, že sa vo vašom prípade deje to, čo popisujú matky v úvode tohto článku:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/odmietanie-dojcenia/

a ak to tak je, je dôležité sa stretnúť s poradkyňou pri dojčení čo najskôr.

A súčasne vám poradkyňa budete vedieť ukázať spôsoby, ako pomôcť bábätku, ktoré je unavené a malo by zaspať, aby zaspinkalo, ak sa mu to nepodarilo na prsníku a súčasne tak, aby ste nemuseli použiť cumlík.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Nevie prepnut na dudlanie na prsniku