Doplnění dotazu

Ela    27.04.2018, 07:59

Dobrý den, před několika týdny jsem zasílala do Vaší poradny dotaz týkající se možnosti operovat křečové žíly na nohách v době kojení, zatím nebyl zodpovězen. Proto se ozývám, zda by bylo dobré dotaz doplnit např. o názvy látek, které se používají ke vstříknutí katetrem do žíly a které způsobí její následné slepení? MOc by mi Vaše znalosti a zkušenosti pomohly. Děkuji moc. PS. Finanční příspěvek jsem poslala přes web mamily.

Milá Eva,

veľmi sa ospravedlňujeme, ak došlo nedopatrením k nezodpovedaniu vašej otázky, naozaj ju nikde nevieme nájsť, jediná otázka, ktorú sme od vás zodpovedali v minulosti bola táto:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=5862

Ďakujeme, že ste sa znova ozvali a ďakujeme aj za váš príspevok, ktorý nám pomôže pokračovať v našej práci. Odpoveď na vašu otázku je pomerne jednoduchá: akékoľvek látky by sa použili na sklerotizáciu, nesmú sa dostať mimo miesta aplikácie, inak by upchali aj iné žily. A to znamená, že ostanú lokálne na mieste aplikácie a nebudú v krvi. A do materského mlieka sa môžu dostať len tie látky, ktoré sa nachádzajú v krvi. Preto celý zákrok aj prípadnú liečbu môžete bez obmedzení absolvovať aj počas dojčenia. Sklerotizácia pôsobí len lokálne, nijako nevplýva na materské mlieko či tvorbu materského mlieka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Doplnění dotazu