Hpv a kojenie

Petra    13.11.2019, 09:30

Mozem kojit ak som hpv pozitivna ? Ak ano ake je mozne riziko nakazy dietata ?

Milá Petra,

môžete pokračovať v dojčení. HPV sa neprenáša dojčením. V tejto situácii je bezpečnejšie pre vás aj pre bábätko pokračovať v dojčení. Zároveň môže byť pre vás užitočné, že v tejto situácii máte možnosť absolvovať potrebnú liečbu, od liekov na zlepšenie imunity, cez ošetrenie krčka maternice, napríklad aj kónizáciu.

Preštudujte si napríklad tieto odpovede z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=3371

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=4264

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=2906

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=946Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Hpv a kojenie