Nepriberanie bábätka

Simona    03.01.2018, 15:07

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či môžem dnes bábätko prikŕmiť tuhou stravou keďže je plne dojčene ale už mesiac nič nepribralo, teraz končíme 4 mesiac o týždeň, a nechcem jej dávať umelé mlieko. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Milá Simona,

v prípade, že by ste stáli pred možnosťou, ako zvýšiť kalorický príjem u 4 mesačného bábätka, príkrmy (čerstvá a pestrá tuhá strava) je zdravšia a lepšia voľba, než umelé mlieko v tomto veku bábätka. V takom prípade je dôležité vedieť, že pri zavádzaní príkrmov v takejto situácii je kľúčové zavádzať príkrmy so zameraním sa na kalorické príkrmy. Takýto postup nájdete v poslednej časti tohto článku:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/odmietanie-dojcenia/

Vaša otázka však pravdepodobne má ešte aj ďalšie a lepšie riešenie – ak bábätko nezískava dostatok mlieka z prsníka, je možné najskôr urobiť kroky pre zvýšenie tvorby materského mlieka a pre zvýšenie príjmu mlieka zo strany bábätka pri dojčení.

To, ako zlepšiť dojčenie v tejto situácii, detailne popisuje táto odpoveď z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=5667

Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=6224Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Nepriberanie bábätka