Antiparazitalni/antiviroticka/antibakterialni kura

Petra    16.12.2023, 13:08

Zdravim a predne moc dekuji za Vasi praci/Vas cas venovany nasim dotazum. Mam dcerku (3 1/4r), kterou stale kojim dle potreb, a nyni potrebuji projit rozsahlejsi kurou (v podobe chemickych leku i prirodnich preparatu), kde se budou resit paraziti, bakterie i viry. Na vetsinu ucinnych latek se uz ptaly tazatelky prede mnou (a odpovidali jste, ze mohou pokracovat v kojeni). Co jsem z vyctu leku nenasla jsou: - nitrofurantion 100mg - MMS (roztok chloritanu sodneho a HCL - vzdy kapka z kazdeho v cca 1dcl vody). Zaroven bych se chtela zeptat nejen na moznou skodlivost danych latek pripadne prostupujicich do MM, ale i detox z dane kury, kdy se odpadni latky a dalsi toxiny mohou dostavat do MM. Kura totiz postupne zahrnuje metronidazol, roxithromycin, albendazol (prvni davka vyssi 7x200mg), ivermectin, hetrazan, isoprinosine a dalsi dva vyse zminene. Verim, ze benefity kojeni stale prevysuji, zaroven se chci ujistit, ze dcerce neublizim. Predem moc dekuji a preji krasny adventni cas.

Milá Petro,

ďakujeme za vaše milé slová a podporu a prajeme krásne adventné dni aj vám. Z hľadiska dojčenia všetky tieto látky, na ktoré sa pýtate, vrátane MMS, je možné užívať popri dojčení. Prečítajte si aj toto podrobné vysvetlenie:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/

V materskom mlieku sa budú nachádzať stopové, zanedbateľné množstvá a to znamená, že aj v prípade, že budete užívať viacero liekov súčasne, dieťa nebude tieto lieky užívať spoločne s vami. Otázky o týchto liekoch nájdete zodpovedané medicínskym tímom MAMILY v týchto odkazoch:

Ohľadne "detoxikácie", toto nie je počas dojčenia problém. Na to, aby boli škodliviny obsiahnuté v materskom mlieku v nejakej miere, ktorá by stála za úvahu, by najprv museli byť vo vašej krvi, a ak by boli vo vašej krvi, v takej hladine, z ktorej by do materského mlieka prešlo významné množstvo, tak by ste v prvom rade mali problém s tým, že ich je také obrovské množstvo vo vašej krvi, čo sa nestane.

Ohľadne častých rád, čo sa počas dojčenia nesmie: existuje viacero dôvodov, pre ktoré sa takéto rady objavujú:

  1. Nedostatočne je zvážená dôležitosť dojčenia pre zdravie bábätka a pre zdravie matky ako aj to, že dieťa má potenciál byť dojčené niekoľko rokov. Väčšinou sa dojčenie považuje za krátkodobú, prechodnú záležitosť niekoľkých mesiacov, z čoho vyplýva aj logika, na základe ktorej sa matkám de facto odporúča „nič počas dojčenia neriešte, všetko odložte až na dobu, keď prestanete dojčiť“, prípadne „ak chcete čokoľvek robiť, radšej dieťa odstavte“.
  2. Dojčenie sa považuje za jednoducho „ukončiteľné“, za „vynechateľné“ po určitej dobe, keď je už dieťatko väčšie, sa o jeho dôležitosti vôbec neuvažuje, a preto sa mylne zdá jednoduché povedať matkám, aby skrátka tých pár týždňov ešte počkali. Lenže dojčenie môže trvať celé roky.
  3. Keďže sa nezvažuje dôležitosť dojčenia a riziká, ktoré nedojčenie prináša, často sa ani len neuvažuje o tom, ako by sa dojčenie dalo skĺbiť s nejakou ďalšou potrebou matky. Keď je dojčenie považované za skutočne dôležité, dajú sa hľadať spôsoby, ako v dojčení pokračovať, aj popri rozličných iných skutočnostiach.
  4. Vo všeobecnosti sa rady o dojčení riadia princípom „čo keby“ a radšej „pre istotu“ zakazujú všetko, čo môže k normálnemu životu s dojčeným dieťaťom patriť - od cvičenia a chudnutia cez normálnu stravu a liečbu matky, ktorá to potrebuje, až po kávu.
  5. Nezvažujú sa dôsledky rád ohľadne odstavenia, ktoré pre mnohé ženy znamenajú, že nebudú dojčiť tak dlho, ako by inak dojčili, pretože túžia po tom, aby mohli urobiť to, čo počas dojčenia „majú zakázané“. Ak ženy prestanú dojčiť, prináša to riziká nielen pre ich deti, ale aj pre ich vlastné zdravie - a toto je fakt, o ktorom sa hovorí a uvažuje len veľmi málo.


Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antiparazitalni/antiviroticka/antibakterialni kura