Analgosedace při kolonoskopii a kojeni

Lucie    23.12.2019, 18:44

Dobrý den. Mám otázku. Za pár dní mě čeká kolonoskopie a bude mi při vyšetření podána analgosedace, která mě oblbne a trochu polouspi. Potom budu 2h na pokoji abych se dospala a nebudu moc 24h řídit a mám mít doprovod domů . Moje otázka zní za jak dlouho po podání analgosedace budu moc začít kojit? Abych neublížila 4 měsíční dceři? PŘEDEM děkuji za odpověď.

Milá Lucie,

z hľadiska dojčenia nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli počas dojčenia absolvovať zákrok aj s touto prípravnou terapiou, aj s ďalšími látkami, ktoré sa v tejto situácii bežne podávajú, prečítajte si tieto odpovede z našej poradne dojčenia:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=7608

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=4361

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=4824

Analgosedácia, ktorá sa pri vyšetrení používa, sa rýchlo z organizmu odstraňuje, preto môžete dojčiť okamžite po zákroku. Nemusíte čakať a nemusíte po vyšetrení odsávať mlieko a vylievať ho, toto mlieko nebude obsahovať žiadne množstvá látky, ktorá sa použije.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Analgosedace při kolonoskopii a kojeni