Bradavky

patricia    06.04.2013, 18:35

dobrý večer,skúšala som nájsť svoj problém na vašej stránke,avšak nič podobné som nenašla.preto sa na vás obraciam s mojím problémom.mám 9 mes dcérku,ktorú stále dojčím a cca tri týždne ma bolí miesto na dvorci okolo bradavky.mám to červené a suché,niekedy hlavne ku večeru dosť bolestivé,zdurené a na dotyk horúce.na jednom prsníku to mám horšie na druhom lepšie.dávam si na to bepanthene masť a skúsila som aj canesten..ale nič nepomáha.viete mi poradiť?rada by som dojčila dalej.dakujem

Milá Patrícia,

bolo by dobré, aby ste tento stav konzultovali s poradkyňou pri dojčení:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

aby bolo možné presne určiť, čo sa deje, pretože takéto kožné problémy nie je možné diagnostikovať cez internet. Bolo by potrebné odlíšiť, či nie je v prsníku hrča a iné ďalšie okolnosti. Dôvodov, pre ktoré môžete pociťovať takéto príznaky, môže byť viacero a je možné ich odlíšiť len v osobnom kontakte. Jednou z možností je, že príčinou by mohla byť kandidóza a v takom prípade by vám mohla pomôcť špeciálna v lekárni miešaná masť, na ktorú návod ako aj ďalší postup nájdete tu:

http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy/kandidoza/

Jeden z krokov tohto dokumentu, ktorý vám môže pomôcť je používanie genciánovej violete ako aj výťažku z grapefruitových semien.

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok