Nekonecny problem

Norika    22.04.2013, 16:15

Dovolte mi prosim,aby som sa mohla na Vas opät,obratit. Bojujem uz viac ako osem mesiacov s kandidozou. Moj syn ma 2 a pol roka. Candidu som mala aj v sestonedeli, aj ked mal syn asi 8 mesiacov, a potom este raz niekedy, medzi rokom a dvomi rokmi, nepamätam si uz presne. Pri prvej candide mi zabrala gencianka, pri druhej a tretej unimast. no po cca 4 dnoch som uz mast nepouzivala, kedze bolesti zmizli, co viedlo k poslednemu navratucandidy minuly rok v lete. No tejto uz nestacilo 4-dnove natieranie, co malo za nasledok mesiac co mesiac navrat candidy. No tato posledna je ina, vdaka unimasti jej nedovolim prepuknut do neznesitelnych bolesti, najcastejsie sa drzi na intenzite citlivych bradaviek, neprijemneho dojcenia, co malo za nasledok aj pokles tvorby, cize dalsie neprijemne pocity, ked dieta len dudluje, a nema co sat. Dalsia vec jw, ze sa mi pri zacinajucich bolestiach, kedy sa candida vracia, tvori zapal montgomeryho zliazky. Bolesti ignorujem, az sa mi urobi hrcka vo dvorci. Dnes za tych osem mesiacov, sa mi to uz zrobilo asi piaty krat. Bradavka spuchla a na strane,ktora ma bolela uz asi 4 dni mam hrcu.ako maly saje,tak to zakazdym boli. Hrcky mi väcsinou same zmizli,no napopsledy som ju mala vyse desat dni.pred mesiacom som uzivala diflucan,ktory mi uz zrejme nezabera,tak som po 2 tyzdnoch skoncila s uzivanim. Zaujima ma teda, preco sa mi robia tie hrcky? Maju aj ine zeny take problemy? Boj s kandidou nevzdavam,no som sa uz zmierila. Chcela som dojcit do 4 rokov,no pri nizkom pocte dojceni pocas dna to uz asi nepotiahneme,ale mozno...chcem sa opytat,ci po skonceni dojcenia mi candida zmizne sama,alebo bude cakat,kym nebudem mat druhe dieta,a budem sa takto trapit od porodu? Dakujem vopred za vsetko. Norika

Milá Nora,

pri takýchto dlhotrvajúcich problémoch nie je reálne očakávať ich riešenie cez internet. Odporúčame vám, aby ste ich riešili priamo s laktačnou poradkyňou.

Treba si uvedomiť, že základom liečby aj pri veľkom dieťati je nasledovné:

1) DôSLEDNOSŤ - pravdepodobne vaše užívanie univerzálnej masti ani flukonazolu nie je dostatočne dôsledné ani dostatočne dlho. Prekonzultujte tento aspekt a sústreďte sa na správne užívanie a dodržiavanie správneho užívania. Všetky príznaky, ktoré uvádzate, sú pravdepodobne súčasťou stále toho istého problému, ktorý sa prejavuje rozličným spôsobom.

2) Správne prisatie - aspoň sa pokúste, aby ste urobili maximum pre to, aby prisatie aj v tomto veku bolo čo najlepšie.

3) Zníženie tvorby mlieka môže tieto problémy ešte zhoršiť.

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Nekonecny problem