mam problem s prsnikom, zapaleny cerveny fliacik

mirka    28.06.2011, 22:49

ahoojte .... mamproblem s prsnikom, na bradavke sa mi vytvoril cerveny fliacik, ktorý sa mi zapalil a teraz mi to mokva....tecie mi ztoho taka zltavodicka...vedeli by ste mi s tym poradit ??

Milá Mirka,

cez internet je ťažké, ba priam nemožné, určiť, o čo presne môže ísť. Takúto situáciu treba vidieť. Odporúčame vám, aby ste si zo zoznamu poradkýň vybrali poradkyňu, ktorá sa príde pozrieť a bude vám môcť poradiť ako ďalej postupovať:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

K vášmu popisu tiež chýbajú informácie o veku bábätka, o tom, či vás bradavka alebo prsník bolí, a ak áno, ako dlho.

Jedna z možností, ktorá by zodpovedala vášmu popisu, je infekcia na bradavke, možno infekcia Candidou Albicans a možno potom aj bakteriálna infekcia. V každom prípade treba situáciu riešiť tak, aby sa bradavka vyliečila. Ideálnou možnosťou liečby je použitie univerzálnej maste, ktorej popis nájdete tu:

https://docs.google.com/document/edit?id=1KFxs8qjcnRgdlNkfgQJrHfus7mwD2TyJxukouZut43s&hl=en&authkey=CKqpjfQG#

Môžete tiež skúsiť extrakt z grapefruitových semien v podobe kvapiek, ktorých roztokom si potriete bradavku. Tento extrakt sa dá kúpiť v lekárni.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

Alebo podporte poradňu dojčenia darcovskou SMS.

Stačí odoslať SMS správu s textom DMS DOJCIME na číslo 877.

Cena darcovskej SMS správy je 2 €. Viac informácií na http://www.mamila.sk/o-mamile/dms/ a www.donorsforum.sk


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > mam problem s prsnikom, zapaleny cerveny fliacik